Klimat-center.cv.ua

Компактні кондиціонери

Сучасні кондиціонери - це не тільки пристрої значних розмірів, але і цілком компактні моделі, деякі з яких мають досить мініатюрні габаритами. При цьому вони досить ефективні для вирішення базових завдань з підтримки мікроклімату в приміщенні.

Характеристики компактного кондиціонера

Говорячи про компактність кондиціонера, перш за все мають на увазі його розміри, а не потужність, виражену в кВт. У різних виробників один і той же по потужності кондиціонер може відрізнятися по довжині і висоті.

Потужність пристрою визначає сукупність кількох чинників, головним з яких є площа випарників і конденсатора. Саме вони забезпечують теплообмін між фреоном і повітряними масами приміщення.

Компактні кондиціонери можуть бути представлені як моноблоками, так і спліт-системами.

Моноблочні кондиціонери

Ця група кондиціонерів поділяється на віконні, портативні та мобільні.

Віконні

Це одні з перших кондиціонерів на ринку кліматичної техніки, які почали використовувати в роботі фреон. Довгий час вони були дуже популярні, однак зараз уже трохи застаріли. Лише деякі виробники підтримують такий формат і випускають подібні моделі, в тому числі, компактних розмірів.

Володіючи багатьма перевагами, віконні кондиціонери все ж сильно програють сучасним спліт-системам в частині функціональності.

Портативні

Портативні, або переносні, моделі, працюючі не на фреоні, а на замороженій воді, вставленій в охолоджуючу касету. Це тип випарних кондиціонерів, які зручно брати з собою. Вони можуть працювати як від джерела електроенергії, так і від акумулятора або бортової мережі автомобіля.

Дані кондиціонери можуть зберігати працездатність протягом досить тривалого часу, до повного танення льоду (близько 8 годин). Працюють вони тільки в режимі охолодження і підходять для самих невеликих приміщень.

Мобільні

Встановлюються на підлогу біля вікна, до якого приєднується повітрявідвід - через нього на вулицю виводиться гаряче повітря з приміщення, а також конденсат, що утворився на випарнику. Завдяки мобільності кондиціонер можна переміщати з одного приміщення в інше, для зручності транспортування всі моделі обладнані коліщатками.

Сучасні моделі мобільних кондиціонерів оснащені розширеними наборами функцій - не тільки охолодження, але і осушення, вентиляція або навіть обігрів приміщення. Однак в цілому, за обсягом доступних можливостей вони сильно програють стандартним спліт-системам. Крім того, вони видають досить гучний шум, який буде заважати під час відпочинку.

Більше про мобільні кондиціонери можете дізнатись зі статті «Підлогові та мобільні кондиціонери - в чому полягає різниця?»

Спліт-системи

Найбільш ефективний і функціональний тип кондиціонерів. Сама габаритна частина спліт-системи - зовнішній блок, який встановлюється зовні будівлі. Тому компактність пристрою оцінюють по другій його складовій - внутрішній блок, розміри якого безпосередньо пов'язані з типом системи.

Так, якщо це касетна або канальна спліт-система, то основна її частина прихована під стелею і видно лише решітку, через яку надходить охолоджене повітря. Тому такий кондиціонер вважається найбільш компактним в своїй групі.

Якщо ж це настінна система, то її внутрішній блок займає більше місця, але все ж досить компактний для того, щоб не псувати естетичний вигляд приміщення. Це найбільш популярний і простий в установці вид спліт-систем. Може монтуватися в будь-якій точці кімнати, в залежності від побажань власників.

Недоліки компактних кондиціонерів

Однак варто зазначити, що незважаючи на всі явні переваги, компактні кондиціонери менш функціональні, ніж їх конкуренти стандартних розмірів. В силу малих габаритів, вони не можуть надати повний спектр можливостей, які є у звичайних спліт-систем. Вони працюють не так результативно і для великих приміщень малоефективні. Програють вони і в частині рівня шуму і набору режимів роботи. Крім того, в силу особливостей будови температура поверхонь в зоні повітровідводу часто буває досить високою.

Тому, якщо потрібен кондиціонер, який прослужить довго і буде володіти широкими діапазоном налаштувань і функцій, краще зупинитися на повноцінній спліт-системі.