Klimat-center.cv.ua

Найпоширеніші міфи при виборі кондиціонера для квартири чи будинку

До вибору будь-якої техніки для дому слід підходити з особливою увагою. Кондиціонери – не виняток. Природно, перед покупкою найкраще проконсультуватися з фахівцями у галузі кліматичної техніки. Однак практика показує, що отримати достовірну інформацію у продавців-консультантів у магазинах не завжди можливо. Ми поспішаємо розвіяти кілька основних міфів, які найчастіше змушують покупців кліматичного обладнання зробити невірний вибір.

Міф 1. Для обслуговування квартири цілком вистачає одного потужного кондиціонера.

Абсолютно вірно. Але тільки тоді, коли йдеться про складну і дорогу мультиспліт-систему. Ціна на це обладнання сягає кількох тисяч доларів, тож середньостатистичний споживач навряд чи зможе дозволити собі таке придбання. Що стосується звичайних кондиціонерів та побутових спліт-систем, такі прилади призначені для встановлення в кожній окремій кімнаті. При цьому варто враховувати площу кімнат та співвідносити її з потужністю кондиціонера.

Компанія «Клімат-Центр» тривалий час займається продажем кліматичного обладнання. Накопичений досвід дозволяє нашим фахівцям надавати вичерпні консультації щодо вибору кондиціонерів. Крім того, ми пропонуємо свою допомогу в монтажі спліт-систем, систем вентиляції та ін.

Міф 2. Монтаж спліт-систем здійснюється виключно на стадії ремонту.

Звичайно, в ідеалі слід задуматися про придбання кондиціонера до того, як будуть пофарбовані стіни, поклеєні шпалери та встановлена ​​натяжна стеля. Однак немає нічого страшного в тому, що ви вирішили встановити спліт-систему після завершення оздоблювальних робіт. У цьому випадку всі комунікації, включаючи вентилятори та електропроводку будуть не вмонтовані в стіну і стелю, а акуратно «сховаються» в спеціально сконструйованих для цього коробах.

Міф 3. Для монтажу в різних приміщеннях підійдуть кондиціонери однакової потужності.

Ні в якому разі. Крім того, будь-який досвідчений фахівець вам скаже, що при виборі кондиціонера орієнтуватися потрібно не тільки на площу приміщення, що обслуговується, але і на її об'єм. Важливе значення також має поверх, на якому розташована квартира (особливо якщо йдеться про останній поверх, який через безпосередню близькість даху в жарку погоду дуже сильно прогрівається), сонячна сторона, затіненість та ін.

Якщо в кімнаті функціонує велика кількість одиниць побутової або комп'ютерної техніки, це варто врахувати при визначенні оптимальної потужності кондиціонера. У будь-якому випадку краще не покладатися на власний успіх, а довірити вибір професіоналам.

Міф 4. Для найбільшого комфорту краще встановлювати внутрішні блоки спліт-систем якомога ближче до місця відпочинку – диван, крісло або ліжко.

Насправді все потрібно робити з точністю навпаки. Холодне повітря із заслінок не повинно прямо дмухати на вас. Тому при визначенні розташування кондиціонера враховуйте, що прямі повітряні потоки повинні йти у бік від вашого місця відпочинку.

Міф 5. Кондиціонер забезпечує достатнє надходження свіжого повітря у квартиру з вулиці.

Ні, звичайні побутові кондиціонери та спліт-системи (попри наявність зовнішнього блоку) просто охолоджують повітря, що знаходиться в приміщенні. Є моделі, що забезпечують мінімальний приплив повітряних мас, при цьому, ні в якому разі не йдеться про вентиляцію приміщення. Виняток становлять напівпромислові канальні або касетні кондиціонери, які вбудовуються у вентиляційну систему.