Про вибір електричних теплових завіс

Теплові завіси - тепловентилятори різної конструкції, що створюють потужний і вузький повітряний потік. За допомогою них легко домогтися, щоб при відкритих вікнах і дверях за межі приміщення не виходило тепле повітря, а холодне повітря не надходило всередину приміщення ззовні. Теплові завіси використовують для поділу повітряних зон, що мають різну температуру з двох сторін відкритих прорізів (вікон, вхідних дверей, воріт). Основне призначення теплових завіс - НЕ обігрів приміщень різного об'єму, а ідеальний спосіб утримувати тепле повітря, що нагрівається іншими обігрівачами.

Робимо вибір правильно

Правильний вибір теплових завіс є важливим аспектом. Основними характеристиками, що забезпечують ефективність їх роботи, є - місце і висота установки, швидкість потоку повітря, габарити отвору. Так, чим нижче передбачається його установка, тим менше повинна бути швидкість потоку повітря. Вертикальна завіса монтується вздовж отвору. При цьому теплові завіси повинні знаходитися на мінімальній відстані від дверного або віконного прорізів і повністю відсікати його повітряним потоком.

При установці пристрою для опалення великих виробничих приміщень, що мають вхідний отвір у вигляді воріт, може виникнути ситуація, що отвір дуже широкий, тоді в цьому випадку кілька електричних опалювальних приладів встановлюються послідовно. Як правило, в таких випадках використовуються горизонтальні моделі. Крім того, в приміщеннях будь-якого обсягу необхідно враховувати наявність протягів. На багатьох промислових об'єктах важливо, щоб завіса була вибухозахисна.

Підбір завіси правильної довжини і продуктивності

Стандартна теплова завіса має довжину від 60 сантиметрів до 2 метрів. Повітряний потік буде перекривати отвір повністю в тому випадку, коли правильно підібрана довжина пристрою, а саме - трохи більша за ширину отвору в стіні. Продуктивність установки по повітрю є одним з основних критеріїв при виборі теплових завіс. Цей параметр істотно впливає на швидкість повітряного потоку, від якого залежить висота установки.

Додаткові можливості завіс

Дані пристрої, крім основного свого призначення, можуть працювати в приміщенні і в режимі нагріву повітря. З огляду на цю можливість, необхідно, при виборі установки, звернути увагу на потужність і продуктивність агрегату. Якщо електричний пристрій використовується виключно в цілях поділу теплових потоків, то в цьому випадку встановлюється так звана, повітряна теплова завіса, яка не має функції обігріву. Водяна завіса встановлюється там, де необхідно скоротити витрату електроенергії.

Сучасні промислові моделі обладнують не тільки термостатом, для відключення після досягнення заданих параметрів роботи, але і спеціальним датчиком. Завдяки йому прилад самостійно буде включатися в момент, коли відкриваються двері. Це зручно в місцях з великою прохідністю, наприклад, в супермаркетах. При цьому ціна на них трохи вище, ніж на завіси з механічним управлінням.