Klimat-center.cv.ua

Принцип роботи кондиціонера

У Чернівцях переважає континентальний клімат. Це означає, що взимку прохолодно і випадає сніг, а влітку - жарко. Через це у людей виникає потреба в покупці кондиціонера або спліт-системи. Але як звичайній людині вибрати, коли магазини пропонують десятки варіантів, що відрізняються за видом, потужністю та вартістю? Для цього необхідно не лише розумітися в марках, а й знати принцип роботи пристроїв.

Як працює кондиціонер

Система працює за принципом замкнутого циклу. Повітря в приміщенні охолоджується, проходячи через блок охолодження, в якому випаровується холодоагент. Отож, розглянемо схему роботи кондиціонера поетапно.

  1. Компресор, встановлений в зовнішньому блоці, перекачує газ з випарника внутрішнього блоку, який знаходиться в приміщенні - в конденсатор.
  2. В конденсаторі фреон забезпечує віддачу тепла на вулицю через теплообмінник зовнішнього блоку.
  3. Газоподібний фреон стає рідким в результаті охолодження.
  4. Фреон переходить в дросель, що призводить до зниження тиску рідкого фреону. Частина рідини переходить в газоподібний стан.
  5. Коли фреон надходить у випарник, здійснюється перехід з рідкого стану в газоподібний. В результаті, в кімнату надходить холодне повітря.

Через особливості роботи кондиціонера на випарнику утворюються краплі води - конденсат. Зазвичай при монтажі системи, для відведення конденсату встановлюють окрему трубку. Вона виходить на вулицю або в каналізацію, щоб у приміщенні не було зайвої вологи.

Вихід повітря з внутрішнього блоку регулюється за допомогою спеціальної шторки і жалюзі по горизонталі і вертикалі.

Як влаштований принцип роботи інверторного кондиціонера

Особливість даного агрегату в безперервній роботі, але не на межі можливостей, як в звичайному кондиціонері. Інвертор економить електроенергію і подовжує термін життя компресора, оскільки він працює не ривками, а плавно. Плавність роботи забезпечена відсутністю необхідності вимикати пристрій для економії електроенергії.

Інверторна модель буде економічнішою, ніж будь-який інший пристрій, якщо вона буде працювати як мінімум кілька годин без виключення.

У інверторній моделі є два блоки - зовнішній і внутрішній. У зовнішньому встановлений компресор, система з фреоном, вентилятор і конденсатор. Внутрішній блок складається з випарника, вентилятора, жалюзі, фільтра і спеціального піддону для збору конденсату.

Пристрій і принцип функціонування спліт-системи

Основна особливість спліт-системи полягає в тому, що випарник і конденсатор тут розташовані не в одному блоці, але з'єднані трубками для обміну холодоагентом. У зовнішньому блоці встановлені наступні елементи:

  • дросель;
  • конденсатор;
  • вентилятор;
  • компресор.

Як правило, зовнішній блок досить голосно працює, приблизно на рівні 45Дб. Він встановлюється на зовнішній частині стіни будинку.

У внутрішньому корпусі спліт-системи знаходиться випарник, електронні схеми, повітряні фільтри.

Зовнішній і внутрішній блоки з'єднані між собою теплоізольованими трубками з міді.

На ринку представлені моделі спліт-систем, які працюють як на охолодження, так і на обігрів повітря. Залежно від моделі існує обмеження на роботу при мінусовій погоді. Зазвичай інверторні моделі здатні функціонувати до -15ºC. Дорожчі моделі обігрівають приміщення при температурі -25 º С.

Особливості функціонування підлогових кондиціонерів

Ці моделі використовуються рідко, якщо не можна встановити стандартні спліти. Підлогові кондиціонери можуть бути мобільними і стаціонарними. Стаціонарні моделі мають аналогічний принцип роботи, як звичайний кондиціонер, за винятком установки внутрішнього блоку. Він розміщується не під стелею, а на висоті півметра від підлоги. Зовнішній блок розташований на вулиці. Такі спліт-системи відносяться до напівпромислової серії. Як правило, вони відрізняються більшою продуктивністю, ніж побутові моделі.

Особливості мобільних моделей

Мобільна модель має тільки один блок, розташований всередині приміщення. У ньому розташовані компресор, випарник і конденсатор. Механізм функціонування заснований на переробці повітря, який знаходиться всередині приміщення.

Зазвичай вибирати мобільну модель не рекомендують, оскільки сама гучна частина буде встановлена не за вікном, а в приміщенні. При включеному кондиціонері вам буде некомфортно перебувати в кімнаті. До того ж, вони відрізняються невеликою потужністю. Більш детально про підлогові та мобільні кондиціонери ви можете дізнатись у статті.

Як вибрати спліт-систему для будинку

Вибираючи кондиціонер для домашнього використання, враховуйте розмір приміщення. Для малогабаритної кімнати (до 15-20 метрів) підійде система потужністю 5000 BTU. Для приміщення до 25 квадратних метрів краще вибрати більш потужну модель - 7000 або 9000 BTU.

Подумайте про витрати на електрику і вибирайте енергозберігаючі моделі  класу A ++, споживання близько 700-800 ват. Якщо бюджет дозволяє можна купити кондиціонер A +++ зі споживанням 500-600 ват.

Оцініть рівень шуму. Якщо є можливість, послухайте, як працює система, адже вам доведеться перебувати в кімнаті під час роботи кондиціонера. Допустиме значення шуму для внутрішнього блоку - 19-38 дБ.

Переваги та недоліки кондиціонерів

Якщо ви збираєтеся купити кондиціонер у Чернівцях або спліт-систему, вам буде цікаво дізнатися про плюси і мінуси.

Переваги

Забезпечення комфортної температури в кімнаті. Незалежно від погоди за вікном, спліт-система дозволить створити сприятливу атмосферу в приміщенні. Влітку кондиціонер охолодить повітря, а восени або навесні - нагріє. У будь-якому випадку перебувати в кімнаті буде комфортним.

Чисте повітря в приміщенні. Особливо це актуально для жителів великих міст, які проживають в промислових районах. Використання кондиціонера дозволить отримати прохолодне, чисте повітря, не відкриваючи вікон.

Підтримка оптимальної вологості повітря. Деякі моделі мають функцію осушення, створюючи оптимальний рівень вологості в приміщенні.

Недоліки

Звертаємо увагу, що кондиціонер може принести шкоду людині, тільки при неправильному використанні. Якщо не чистити регулярно агрегат, в ньому можуть почати розмножуватися шкідливі бактерії і віруси.

Через особливості роботи кондиціонера повітря в приміщенні стає більш сухим, тому рекомендуємо використовувати окремі пристрої, що підвищують рівень вологості в кімнаті.

Під час роботи компресори видають невеликий шум. Зазвичай компресор знаходиться в зовнішньому блоці, і в приміщенні не чутно, як він працює.

Обслуговування та ремонт

Необхідно регулярно чистити кондиціонер і проводити профілактичний ремонт, щоб забезпечити справність всіх систем. Почистити фільтр можна самостійно, знаючи пристрій моделі або викликати нашого майстра, який впорається з цим за 30-60 хвилин.

Якщо кондиціонер зламався, не займайтеся ремонтом самостійно, зателефонуйте до сервісного центру або до нас, і опишіть проблему. Іноді поломки вирішуються протягом декількох годин на місці. Наприклад, якщо спліт-система відключилася через перегрів після тривалої роботи, причина, швидше за все, криється в перегріві компресора або в забрудненні радіатора. Проблема вирішується чищенням решітки.

Якщо агрегат працює не на повну потужність, перевірте повітряні фільтри. Можливо, їх потрібно почистити.