Klimat-center.cv.ua

Як вибрати тепловентилятор для квартири

Тепловентилятор - це невеликий обігрівач, який працює за тим же принципом, що і звичайний фен для волосся: гаряче повітря від нагрівального елементу розповсюджується по кімнаті за допомогою вбудованого вентилятора. Потужність побутового тепловентилятора - до 2 кВт. Більш потужні пристрої називаються тепловими гарматами.

Головним достоїнством тепловентиляторів являється можливість швидкого обігріву приміщення. Крім того, тепловентилятори мають компактні розміри, їх легко переносити з кімнати в кімнату, а в літній час вони можуть використовуватися як вентилятори для охолодження повітря.

Втім, тепловентилятори не варто використовувати для постійного обігріву квартири. По-перше, це не дуже економічно, так як пристрій споживає досить багато енергії. По-друге, важливий недолік тепловентиляторів - шум, який складно витримувати тривалий час. Ну і, по-третє, тепловентилятори в більшості своїй досить компактні і одного приладу може не вистачити, щоб нагріти всю кімнату.

Отже, що потрібно знати, щоб правильно вибрати тепловентилятор?

Нагрівальним елементом в такому обігрівачі може служити спіраль або керамічна пластина. Керамічні тепловентилятори коштують дорожче спіральних, проте мають більш низьку температуру (при тій же тепловіддачі), а значить не «випалюють» кисень в приміщенні. Спіральні обігрівачі можуть стати джерелом неприємного запаху, який утворюється при спалюванні пилу, що потрапляє на розпечену спіраль. У цьому випадку допоможуть вбудовані фільтри і зволожувачі, які насичують повітря парою і очищають його.

Якщо ви вирішили купити тепловентилятор зі спіраллю, зверніть увагу на наявність функції автоматичного відключення обігрівача при перекиданні. Інакше прилад не можна буде залишити без нагляду, адже при випадковому перекиданні повітрозабірні отвори можуть перекритися і спіраль нагріється до такої міри, що може початися пожежа. Крім того, ряд тепловентиляторів оснащений функцією підтримки заданої температури. В цьому випадку нагрівальний елемент не перегрівається, а ймовірність пожежі значно знижується. Крім того, така можливість дозволяє створити комфортний мікроклімат в приміщенні.

Тепловентилятори можуть бути стаціонарними - настінними, стельовими або підлоговими, а також переносними. Вибираючи модель обігрівача, визначитеся, чи будете ви використовувати його тільки в одному приміщенні або плануєте часто пересувати.

Майже всі моделі обладнані термостатом, який дозволяє встановити потрібну температуру і ступінь нагріву, а якщо тепловентилятор додатково має функцію повороту, то повертаючись з боку в бік, він більш рівномірно прогріває простір.

Тепловий вентилятор стане відмінним рішенням в тому випадку, коли потрібно не постійне додаткове опалення, а швидке нагрівання приміщення або його частини. Завдяки додатковим функціям, тепловентилятори стають безпечними і зручними у використанні.