Купити тепловий насос Чернівці. Різновиди теплових насосів. Переваги.

У природі всюди міститься тепло: повітряні маси, водойми, земельні ресурси - все це може бути джерелом тепла, яке, за умови позитивного температурного діапазону, використовується в системах опалення. Більш як півтора століття тому це зрозуміли винахідники і створили перший в історії кліматичної техніки прототип теплового насоса.

Але, як і будь-яке обладнання, він вимагав доробок і вийшов на рівень продажів в сорокових роках минулого століття, а тільки в семидесятих роках двадцятого століття, під час нафтової кризи, став прекрасною альтернативою іншим доступним, на той момент, джерелам отримання енергії.

Що таке теплові насоси

Сучасний тепловий повітряний насос - обладнання, яке набирає все більшої популярності у користувачів по всьому світу. Треба сказати, що за кордоном ця технологія практикується вже понад чверть століття, а ось користувачі України тільки починають знайомство з нею. Що ж собою являє цей цікавий для багатьох агрегат і в чому його переваги? Отже, машина, що видобуває низько потенційне тепло з натурального природного середовища, щоб потім передавати його на обслуговуваний об'єкт, наприклад, для обігріву приміщень або гарячого водопостачання - це і є тепловий насос.

Види і типи теплових насосів

Теплонасосні установки розрізняють за джерелом, з якого береться теплова енергія:

  • Геотермальний насос (енергія тепла забирається у води, наприклад, з річки на певній глибині; або з грунту, нижче рівня промерзання грунту);
  • Теплова установка, яка здійснює вторинну переробку тепла (тут джерелом енергії може стати стік каналізації, вода або повітря;
  • Повітряні теплові насоси (як вже зрозуміло з назви, енергія береться з повітря).

Щоб організувати високоефективне опалення будинку тепловим насосом, необхідно провести правильний розрахунок системи. Для цього варто звернутися до фахівця, тому що невірно розрахована система віщує, або неефективну роботу, або велику витрату електроенергії. Коефіцієнт перетворення, а саме так і називається співвідношення китраченої електрики і енергії, що віддається, річна ефективність і чимало інших нюансів - дуже важливо враховувати при проектуванні системи опалення з тепловим насосом.

Тонкощі експлуатації теплових насосів

Багато хто вважає, що система опалення з тепловим насосом відрізняється одним недоліком, який полягає в тому, що максимальна температура води, яку здатний виробляти такий агрегат, не перевищує показник в 60 градусів. Але, використання для приватного будинку буде результативним, якщо тепловий насос буде працювати в тандемі з системами теплої підлоги на основі води. Безліч нинішніх виробників пропонують моделі, що здатні працювати спільно з фанкойлами, що дозволить забезпечити не тільки обігрів, а й кондиціювання вашого приміщення.

Нерідко теплонасосні установки використовують і для басейнів, коли тепло опалювальних систем опалення та гарячого водопостачання використовується також і для підігріву води для плавання. Чимала ціна - теж для багатьох видасться недоліком, але, при грамотному розрахунку досвідченого майстра, пристрій за невеликий проміжок часу легко компенсує і цей «недолік».