Klimat-center.cv.ua

Як уникнути поломки кондиціонера через витік фреону

Наслідки нестачі фреону в кондиціонері

Дозаправка фреоном обійдеться дешевше за ремонт кондиціонера. Ми рекомендуємо проведення щорічної діагностики кондиціонера та щоквартального чищення повітряних фільтрів. При тривалій експлуатації або неякісній установці кількість фреону може опуститися нижче за допустимий рівень. До наслідків нестачі фреону в кондиціонері можна віднести такі ситуації:

  • Зниження ККД роботи спліт-системи. Зниження ефективності роботи при тому ж витрачанні електроенергії –кондиціонер працює, але не охолоджує;
  • Утворенню льоду на трубках під час роботи, після вимикання лід топиться, що призводить до вогкості на стінах або всередині них;
  • Небезпека перегріву і виходу з ладу компресора - він охолоджується холодоагентом, що проходить через нього. Вартість компресора становить 50% вартості всієї спліт-системи.

Фреони дуже інертні в хімічному відношенні, тому вони не горять на повітрі, невибухонебезпечні навіть при контакті з відкритим полум'ям. Однак при нагріванні фреонів понад 250 °C утворюються дуже отруйні продукти, наприклад фосген COCl2, який у роки першої світової війни використовувався як бойова отруйна речовина.

Основні причини витоку

Найрідкіснішою причиною витоку фреону з кондиціонера є пошкодження радіатора чи мідних труб. Пошкодження труб відбувається під час монтажу, при недбалому поводженні – заломах на згинах, перекручуванні труби при протягуванні в отворі. Основним місцем втрати фреону стають штуцерні з'єднання та місця зварювання. Річна допустима норма витоку холодоагенту допускається в межах 6-8% на рік. Втрати фреону понад ці норми стають наслідком неякісної обробки стиків – місця з'єднання гайки зі штуцером. Неякісним зварюванням мідної траси, негерметична зварювання або заломи на місці паяння при спробі зігнути трубу в місці шва.

Як самостійно визначити нестачу фреону

Раціональним підходом до безпеки працездатності вашої побутової техніки є періодична самостійна діагностика. Слід викликати майстра у випадках, описаних нижче:

  • кондиціонер не охолоджує приміщення чи охолоджує, але слабко;
  • зледеніння та поява інею на штуцерних з'єднаннях зовнішнього блоку;
  • на штуцерах зовнішнього блоку масляні підтоки.

Своєчасне виявлення витоку фреону позбавить вас від повної дозаправки або, в гіршому випадку, від ремонту кондиціонера. Ціна ремонту компресора кондиціонера незрівнянно вища за ціну заправки кондиціонера.

Усунення витоку фреону

Без спеціального інструменту ремонт з'єднань і тим більше перетравлення труб буде вкрай скрутним процесом. При виправленні пошкоджених з'єднань необхідно закачати весь фреон, що залишився, в компресор, що також складно зробити неспеціалісту. Фахівець же усуне всі несправності за короткий час і це не коштуватиме дорого. Ви заощадите свій час та гроші звернувшись до нашої компанії.